O Podnuseláku

Podnuselák je sousedský běh, který se od dubna 2019 koná pravidelně každý měsíc v parku Folimanka – založil tak novou sportovně-komunitní tradici v Nuslích a okolí Folimanky. Co byste o Podnuseláku měli vědět?

Trasa

Trasa Podnuseláku
Trasa Podnuseláku

„DOSPĚLÝ“ BĚH – běží se 2 okruhy parkem FOLIMANKA, celkem 5 km

„DĚTSKÝ“ BĚH – běží se 1 okruh, celkem 2,5 km

POZOR! Děti se mohou přihlásit i na „dospělý“ běh, ale dospělí se nemohou oficiálně přihlásit na „dětský“. Běžet ho – např. jako doprovod svého dítěte – samozřejmě mohou, ale čas se jim nebude měřit.

Kdybyste si někdy chtěli na Podnuselák zatrénovat podle aplikace Strava, tak máte možnost!

Charakter běhu

Podnuselák není klasický vyhecovaný závod, ale MĚŘENÝ KOMUNITNÍ BĚH; jeho inspirací je slavný Parkrun, který rovněž začínal jako lokální, sousedský běh a dnes má již více než patnáctiletou tradicí a je rozšířen po celém světě. Není určen jen zdatným běžcům, je PRO VŠECHNY, vč. úplných začátečníků i neběžců. Můžete ho třeba pojmout jako ideální příležitost, jak začít pravidelně běhat! Věk není překážka, všichni poběží najednou.

VZDÁLENOST 5 KM zvládne každý, není třeba celou vzdálenost uběhnout, klidně můžete kombinovat běh s chůzí, běžet konverzačním tempem v tandemu či skupince. V cíli počkáme na každého! Není třeba se stydět, že doběhnete poslední, že podáte mizerný výkon, že budete mít špatný čas – o to vůbec nejde, účelem není za každou cenu vyhrát či porážet ostatní, ale mít radost z pohybu (a třeba i z toho, jak se postupně zlepšujete) a vzájemně se k němu motivovat. A v cíli se pak pobavit se známými, dát si společně kávu a sladkou drobnost a POZNAT NOVÉ SOUSEDY! VÝHROU JE SAMOTNÁ ÚČAST.

Trasa má jeden KRÁTKÝ NÁROČNÝ ÚSEK, a sice výšlap schodů (viz bod 9 na mapce; platí pochopitelně i pro děti, neboť úseky jsou totožné), na to je dobré pamatovat. Opět ale připomínáme, že není třeba se zbytečně přepínat, schody můžete vyjít vlastním tempem. Odměnou vám bude VYHLÍDKOVÁ PASÁŽ podél hradeb, odkud je vidět až na Vyšehrad. Zbytek trasy je standardní a nenáročný, ale kdyby přece jen došlo k nějaké té odřenině, na místě máme vždy zdravotníka, takže se není čeho bát.

Běh si nečiní ambice být profesionálním podnikem, jehož účastníci přijdou, odběhnou si závod a odejdou. Nechceme lákat na profesionální zázemí se zajištěným občerstvením zdarma, cenami či výhrami; pořádáme SPOLEČNOU SOUSEDSKOU AKTIVITU, jejíž podobu může ovlivňovat každý aktivní i pasivní účastník – každý může přinést občerstvení, přijít s vlastním nápadem, oceníme, když se občas místo běžecké účasti zapojíte jako dobrovolník na trati apod.

Praktické informace

K měřené účasti je zapotřebí jediné: zapsat se na stránkách Eventbrite, abychom vždy měli přehled o počtu účastníků (pro registraci na místě by již ve větším počtu nebyl prostor). K tomuto účelu včas před každým termínem zveřejňujeme unikátní odkaz, který slouží k jednoduché registraci na tři kliknutí: Register → Checkout → Vyplnit údaje a „Confirm registration“.

Výsledky následně během pár dní zveřejňujeme na webových i facebookových stránkách Podnuseláku.

Těšíme se na vaši účast!