O nás

Nápad spustit komunitní běh Podnuselák dostal jeho zakladatel Petr Štádler ze spolku Probuďme Nusle se svou ženou Lucií při pobytu v anglickém Sheffieldu, kde se pravidelně účastnili slavného místního Parkrunu. Odtud už byl jen krůček k založení podobného, jen organizačně méně ambiciózního podniku v domovských pražských Nuslích. Pořadatelsky za ním stojí členové a příznivci spolku Probuďme Nusle a další aktivní jedinci z Nuslí a okolí Folimanky, kterým se myšlenka komunitního běhu zalíbila.

Petr Štádler je předseda spolku Probuďme Nusle a náruživý rekreační běžec. Aktivně se zajímá o komunitní dění, o veřejný prostor a jeho kultivaci.

Lucie Štádlerová je členkou spolku Probuďme Nusle a někdejší aktivní účastnicí Parkrunu. Ve své čtvrti se chce cítit jako doma, a proto pěstuje sousedské vztahy a podporuje komunitní projekty.

Jan Vršovský je aktuálně obyvatel Vinohrad, ale za vidinou komunitního běhu se odváží i do Nuslí, protože má rád iniciativy vedené zdola. Při běhu preferuje naopak pohled shora. U projektů i běhu v kopcích se specializuje na technické překážky.

Helena Kavanová žije v Nuslích bezmála dvacet let. Život v Nuslích ji baví a ráda se věnuje organizaci nejrůznějších akcí. Nápad na běh Nuslemi, tzv. Podnuselák, ji hned oslovil. Je to podle ní výborná akce, která si zaslouží pozornost a podporu.

Karolina Mendlová je aktivní členka iniciativy Přátelé Nuselských schodů, vášnivá milovnice bílého vína, zvířat, sarkasmu a elektronické hudby. Na sport ji moc neužije. Energií ji nabíjí tanec, pomáhání lidem a zvířatům a zušlechťování okolí. A hlavně: Sranda musí bejt!

Martina Němcová je běžecká koučka (trenérka kondičního běhu) Mattoni Freerun v rámci Runczech. Pomáhá běžcům začínat, pokračovat a zlepšovat rekordy. Aktivně se zajímá o ekologii a zdravý životní styl.

Lucie Balaštíková je místopředsedkyně spolku Probuďme Nusle, zdravotnice Podnuseláku a jakožto náruživá běžkyně i jeho nejzapálenější a nejpravidelnější účastnice. Není proto divu, že nějakou dobu zároveň držela ženský rekord našeho běhu!

Kateřina Kozlová pracuje jako fyzioterapeutka, a na Podnuseláku tak může rovněž zaskočit jako zdravotnice. I ona má zkušenost s aktivní účastí v Parkrunu a coby další zapálená běžkyně v našem týmu se účastní Podnuseláku jak na straně pořadatelů, tak závodníků.